A.S. Serbie junački do važne pobede u gostima

2430

U nedelju 15.10.2016. odigrana je prvenstvena utakmica četvrtog kola pariske lige časti (DH) između Ivry Desportiva i gostujuće A.S.Serbie iz Pariza.
    A.S. Serbie je junačkom igrom došla do veoma važne pobede u gostima od 3:2 i tako izvojevala prvu pobedu u sezoni.

A.S Serbie je nastupala u sledećem sastavu :

Milić, Marinković, Progovac, Branković, Stajić, Gmitrić, Gavrilović (od 46′ Gevalo), Dimitrijević (od 81′ Anđelković), Yakiviak, Milenković, Grujić (od 63′ Milosavljević)

Posle prošlonedeljne pobede u kup utakmici od 7:2, Srbija je gostovala izuzetno kvalitetnoj i tradicionalno neugodnoj ekipi Ivry Desportiva.

Od prvog minuta Srbija je dala do znanja da je došla po prvu pobedu u sezoni i posle početnog odmeravanja snaga u prvih nekoliko minuta imala prvu veliku priliku u sedmom minutu posle kornera Milenkovića, Marinković je na drugog stativi sa nekih pet metara šutirao glavom u spoljni deo mreže.

U jedanaestom minutu prvo veliko uzbuđenje. Yakiviak, najbolji pojedinac na meču, je uspeo manirom rasnog strelca da lobuje golmana gostujuće ekipe sa nekih dvadesetak metara ali se lopta od prečke odbila u polje.

I kada se činilo da će Srbija konkretizovati svoju dobru igru i nadmoć pogotkom, hladan tuš za sve na stadionu. Naime posle jedne dubinske lopte iza leđa odbrane i kiksa golmana Milić, Ivry u 17′ dolazi do prednosti od 1:0.

Posle primljenog gola Srbija nije dolazila do željene igre i imala je dosta problema u zadnjoj liniji posle dubinskih lopti protivnika.
    Ipak su uspevali da se odupru svim napadima protivnika i u 37′ posle prekršaja nad Yakiviakom, Gmitrić maestralno izvodi slobodan udarac i sa oko 30 metara matira golmana gostujuće ekipe i tako poravnava rezultat na 1:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo izglednih šansi i na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

U drugom poluvremenu ekipa Srbije je ušla preporođena. Razigrali su se na sredini terena Dimitrijević i Milenković, odbrana je funkcionisala besprekorno a ulaskom Gevala dobilo se dosta i na brzom prenosu lopte iz faze odbrane u fazu napada.

Kroz najlepšu akciju na utakmici, gde je izmenjeno nekih petnaestak paseva, u 52′ Srbija dolazi do prednosti od 2:1. Naime, Gevalo prolazi sjajno po desnoj strani, centrira nisko po zemlji a Yakiviak na drugoj stativi rutinskim udarcem po zemlji šalje loptu u nebranjenu mrežu.

To je bio znak da Ivry krene svim silama prema golu Srbije. Iz jedne takve akcije u 57′ golman Milić hvata loptu i odmah je ispucava jako praveći tako idealnu kontru svojim saigračima. Milenković sjajno prolazi, asisitira Yakiviaku, koji izlazi sam ispred golmana domaće ekipe i sjajnim potezom i golom daje prednost Srbiji od 3:1.
    Tada se činilo da je susret rešen, ali tako nisu mislili igrači domaće ekipe koji kreću na sve ili ništa. Njihov prepoznatljivom igrom dugim loptama na momente prave pometnju u odbrani Srbije koja se u tim trenucima junački brani.

Ipak posle jedne dobre akcije ekipa Ivry smanjuje prednost na 3:2 u 76′ igre.
    Zatim kreću na sve ili ništa ai bez nekih izglednih prilika. U tim trenucima ekipa Srbije je igrala veoma zrelo i odolevala svim naletima protivnika.

U 92′ veliki kiks Stajića, posle jedne bezazlene akcije, koji tako daje protivniku stopostotnu šansu. Ipak golman Milić izrasta u pravog junaka utakmice braneći šuta protivničkog napadača koji je bio oči u oči sa njim. Na taj način se iskupio zbog greške kod prvog gola.
    Rezultat je ipak ostao 3:2 u korist Srbije na oduševljenje igrača, stručnog štaba i navijača koji su pošli da bodre ekipu.

Junačka pobeda i zajedništvo su krasili ekipu Srbije na ovoj utakmici.

Sledećeg vikenda A.S.Serbie igra kup utakmicu protiv ekipe Nanterre na gostujućem terenu.